DUYURULAR

Geri DİKKAN GROUP VE İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

04.03.2021

Üniversite sanayi iş birliği çalışmalarını gelişim fırsatı olarak gören Dikkan Group, İzmir’in teknoloji merkezi haline gelen İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile sanayi üniversite iş birliği protokolü imzaladı.

Vizyon olarak odağında Ar –Ge ve inovasyonu alan Dikkan Group faaliyette olduğu sektörlerde ayrıcalık yaratan ve çözümler üreten bir markadır. Bu yaklaşımla sektörün ilk ar-ge merkezini kurmuştur. Sürdürülebilirliğin merkezinde tasarım ve inovasyon olduğunun bilinciyle kaynakların doğru kullanımı, kullanımda ayrıcalık yaratacak teknolojik fikirlerin ve ürünlerin geliştirilmesine ve müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir. Ar-Ge merkezinde üniversiteler ile gerçekleştirilen teknik ilişkiler ve güçlü takım çalışmaları sayesinde özgün tasarımlar ortaya çıkmakta, gerçekleşen aşamalı testler ışığında üretim performansının iyileştirilmesi ve kaliteli ürün üretimiyle sektörde güvenilir çözümler sunmaktadır. Bu çerçevede sanayi – üniversite işbirliklerine bir yenisini daha ekleyerek İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile protokol imzalamıştır. Bu tarz çalışmalarda bilimsel potansiyeli sanayiye aktararak ekonomik değer yaratmanın yanında öğrencilerin iş yaşamını deneyimlenmeleriyle sosyal boyutta da bir fayda yaratılmaktadır.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alper Baba ve Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Sinan Yılmaz’ın Dikkan Group Kemalpaşa Tesisini ziyaretleri ile gerçekleşen imza törenin de Dikkan Group CEO’su Fatih Mehmet Sancak hazır bulundu.

Dikkan Group ev sahipliğinde gerçekleşen imza töreni sonrası Ar – Ge merkezi ziyareti ve fabrika saha ziyareti gerçekleştiren misafirlerimiz teknik olarak üretim süreçleri hakkında bilgilendirildi.

Copyright © 2016 - 2022 Dikkan Grup
loading